Sıkça Sorulan Sorular

Suaytour.com nedir?

Suaytur.com müşterilerine İslami normlarda eşsiz bir tatil tecrübesi yaşatmayı amaç edinmiş, dünyaca ünlü rakipsiz bir markadır. Amacımız, müşterilerimize İslami kurallara uygun tatil seçenekleri sunmaktır. Birer Müslüman olarak bizler, kaliteli alternatif tatil seçeneklerini siz muhafazakâr ailelerin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.


İslami Tatil Nedir?

Turizm endüstrisinde yeni bir kavram olan Helal Tatil, İslami inanca ve kurallara uygun şekilde tatil yapmak isteyenler için ortaya çıkmıştır. Otel ve tatil köylerimizde yalnız helal yiyecekler ve alkolsüz içecekler sunulmaktadır. Yüzme havuzları, spa ve sağlık merkezleri bay ve bayanlar için özel olarak, ayrı ayrı tasarlanmış ve özel aile hizmetleri bulunmaktadır. Bazı tesislerde sadece bayanlara özel dışarıdan görünmeyecek şekilde tasarlanmış plajlar bulunmakla beraber çoğu tesiste İslami kurallara uygun kıyafetlerle aileler tarafından kullanılabilen karma plajlar da mevcuttur. Bütün tesislerde misafirlerin ibadetlerini yerine getirmeleri için Mescitler bulunmaktadır.


Türkiye’nin İslami tarihini ve kültürel geçmişini keşfetmek için hazırlanmış olan turlar, tarihi ve kültürü seven misafirler için idealdir. Bütün aktiviteler ve hizmetler tamamen İslam’ın alçak gönüllülüğü ve ahlaki değerleri göz önüne alınarak, Allah’ın Kur’an-ı Kerim vasıtasıyla Müslümanlara helal kıldıkları doğrultusunda hazırlanmaktadır.


En onemli destinasyonlarımızdan biri olan Türkiye; 600 yıl Doğu ve Batı medeniyetlerinin merkezinde yer alan Osmanlı İmparatorluğu’nun mirası konumundadır ve Dünya’nın çeşitli yerlerindeki Müslüman turistler için gözde bir ülkedir.


Helal Turizmin öncüsü konumunda olan Suaytour.com başta Avrupa da olmak üzere tüm Dünya’da bu konseptin liderliğini sürdürmektedir. Şirketimiz, sizlere Akdeniz ve Ege kıyılarında güneşin ve denizin tadını çıkaracağınız, inanç ve değerlerinize uygun, huzurlu ve rahat bir tatil hizmeti sunar.


Tatil seçeneklerinizin yüksek kalitede olmasını nasıl garanti ediyorsunuz?

Müşterilerimize sunduğumuz tatil seçeneklerimiz için yaklaşımımız tamamen kalite odaklı olup, verdiğimiz hizmetlerin siz müşterilerin isteklerini fazlasıyla karşılayacak şekilde ve uygun fiyatlarda olmasına özen gösteririz. Müşterilerimize sunduğumuz tesisleri ve hizmetleri düzenli olarak ziyaret eder ve denetleriz. Tesislerimizde alkol satışı olmamakla beraber tüm yiyecek ve içecekler helaldir. Yüzme havuzları bay ve bayanlar için ayrı tasarlanmıştır. Tüm eğlenceler aileler için uygun ve muhafazakâr anlayış göz önüne alınarak hazırlanır. Tesislerde Mescit ve Kıble işaretleri bulunmaktadır.


Türkiye’de Yaz tatili için Nisan ayı iyi bir zaman mıdır?

Türkiye’de seyahat yılın 12 ayı da yapılabilir. Yaz sezonu genelde Nisan sonu başlar. Tesisler genelde çoğu açık hava hizmetlerini (açık yüzme havuzu, plaj vs.) bu tarihten sonra kullanıma açarlar. Hava koşullarına bağlı olarak bu tarih otelden otele değişebilir. Bu yüzden Tatil otellerinin fiyatları Nisan ayında oldukça düşüktür. Bu avantajı kullanıp düşük fiyatlarla rezervasyon yapan müşterilerimize, tesislerdeki bütün hizmetlerin kullanımda olmayabileceğini hatırlatmak isteriz.


Web sayfanızdan yaptığımız rezervasyonlarda transfer hizmetinizi nasıl sağlıyorsunuz?

Transfer hizmeti, anlaşmalı olduğumuz havaalanı transfer şirketleri tarafından sağlanır. Uçak biletlerinizi kendiniz almanız durumunda, uçuş detaylarınızı şirketimize ilettikten sonra, biz, bu detayları anlaşmalı olduğumuz transfer şirketine iletmekteyiz. Havaalanına indiğinizde, transferi yapacak olan aracın sürücüsü ‘Suaytour.com’ (Bazı havaalanlarında misafir ismi de yazılı olabilir) yazılı bir tabela ile sizi buluşma noktasında bekler. Sürücüye isim ve soyadınızı söyleyip kendinizi tanıtmalısınız. Uçağınızın rötar yapması ya da her hangi bir problem durumunda direk bizi aramanız önemle rica olunur. İletişim bilgileri, Suaytour.com ’un size gönderdiği faturada veya makbuzda yer almaktadır.


İnternet’te birçok Helal Otel bulunmasına rağmen, sizin web sayfanızda daha az sayıda otel yer alıyor. Bunun nedeni nedir?

Öncelikle 2 ayrı kavramı birbirinden ayırmamız gerekir. İnternette birçok otel kendilerine ‘helal’ otel demelerine rağmen bu otellerin tek özellikleri alkol satışının olmayışı ve yiyecek ve içeceklerin helal oluşudur. Fakat Suaytour.com olarak bu özelliklerin ötesinde müşterilerimizin tatillerini tamamen İslami normlara uygun şekilde geçirmelerini amaçlamaktayız. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz; otellerde bayanlar için özel ve ayrı açık havuzların olması, sauna, spa ve sağlık merkezlerinin bay ve bayanlar için ayrı yer alması, bütün aktivite ve gösterilerin muhafazakâr aile yapısına uygun olması, mescit bulunması, odalarda kıble işareti ve Kur’an bulunması vs.