KAPAT

İslami Oteller

26 Nisan 2024 - 27 Nisan 2024 tarihleri arasında, 2 yetişkin için arama sonuçları

Değiştir
SONUÇLARI FİLTRELE
Konaklama Tipi
Puan
Bölge

Muhafazakar Oteller

Ülkemizde her kesimin kendi yaşam tarzına has tatil arayışı sonucunda turizmciler de buna yönelik hizmetler sunmaya başladı. Muhafazakar vatandaşların da yararlanabileceği islami oteller buna örnek olarak gösteriliyor. Dini oteller yalnızca ülkemizde değil Endonezya, Malezya, Mısır gibi turistik yoğunluğun fazla olduğu ve aynı zamanda müslüman turistlerin de uğrak noktası olan ülkelerde de oldukça yaygınlaşmakta. Fakat ülke sınırları içinde muhafazakar tatil alternatiflerini değerlendirmek isteyenler için de farklı bölgelerde islami oteller mevcut. Siz de dini hassasiyetler sebebi ile alkolsüz muhafazakar tatil yapmak isteyenlerdenseniz alkolsüz oteller hakkındaki bu yazımızda yaşam tarzınıza uygun oteller hakkında bilgi alabilirsiniz. 

İslami Otellerin Avantajları 

Diğer otellerde bulabileceğiniz hizmetleri de içeren islami oteller ve tatil köyleri, bu hizmetlerin yanı sıra yüzme gibi konularda hassasiyetlerinize uygun seçenekleri de içinde barındırıyor. Türkiye'deki islami otellerin birçoğunda erkek ve kadın için farklı havuzlar bulunuyor. Karma havuzlardaki rahat edememe kaygınızı bir kenara bırakabileceğiniz, dilediğiniz kıyafetiniz ile dilediğiniz şekilde yüzebileceğiniz erkek ve kadın havuzları Türkiye'deki birçok islami otelin hizmetleri arasında ön sırada yer alıyor. Ayrıca bazı islami oteller, kendine ait plaj hizmetini de muhafazakar müşterilerine sunabiliyor. Başkalarından rahatsızlık duymadan mükemmel koyların ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz islami oteller ve tatil köyleri sizi bekliyor. Erkek ve kadın misafirler için ayrı olarak hazırlanmış havuzlar birçok islami otelde bulunsa da özel plaj seçeneği bazı otellerde yer almayabiliyor. Bu özellik genelde bölgenin yapısına ve otelin fiyatlarına göre değişkenlik gösteriyor. İslami oteller ve sağladıkları hizmetler sayesinde siz de dini görüşlerinize uygun bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Alkolsüz 5 Yıldızlı Oteller

Alkolsüz her şey dahil ve 5 yıldızlı oteller de tıpkı yarım pansiyon oteller gibi muhafazakar turistler arasında oldukça rağbet görüyor. 5 yıldızlı ve her şey dahil tatil konsepti dendiğinde akla genellikle sınırsız alkol gibi hizmetler gelse de islami otellerde bu konsept değişkenlik gösteriyor. Spa masajı, sınırsız olmak üzere açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği, alkolsüz kokteyller, geleneksel türk mutfağına has içecekler gibi hizmetler ultra her şey dahil otellerin alkollü ortamlarda bulunmak istemeyen misafirlerine sunduğu farklı seçenekler arasında yer alıyor. 

 

İslami konsepte sahip otellerin gerek içinde gerekse havuz ve deniz gibi kısımlarında kesinlikle alkol tüketimine izin verilmiyor. Ayrıca otellerin tüm alanlarında sofranıza gelen yiyecekler helal sertifikalı ürünlerden oluşuyor. İslami otellerin bu özelliği de yaşam tarzına uygun otellerde tatil yapmak isteyen misafirleri cezbeden özellikler arasında sayılıyor. İslami otellerde de tıpkı diğer otellerde olduğu gibi disko, animasyon gibi eğlenceye dayalı aktiviteler bulunuyor. Alkolsüz ortamlarda eğlenmek isteyenler için bazı oteller gece geç saatlere kadar disko seçeneği sunuyor. Daha sakin bir sohbet ortamı arayanlar için oteller Patisserie kısımlarında beş çayı gibi hizmetler ile misafirlerin eğlence ihtiyacını karşılıyor. İslami otellerin neredeyse hepsi animasyon hizmeti ile misafirlerin hoş vakit geçirmesini sağlıyor. Bu hizmetlerin her şey dahil konseptine dahil olup olmaması konusu ise otelden otele farklılık gösterebiliyor.

Alkolsüz Herşey Dahil Oteller

Alkolsüz oteller arasında her şey dahil konsepti ile hizmet veren birçok otel bulunuyor. Bu otellede sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ara öğünler ve aklam yemekleri ücretsiz ve açık büfe olarak servis ediliyor. Türk ve dünya mutfağından seçilen lezzetler profesyonel aşçıların elinde tekrar yorumlanıyor. İslami otel konseptine uygun olarak her şey dahil konseptinde alkol servisi yapılmıyor. Yiyeceklerde alkol ve benzeri marine işlemleri uygulanmıyor. 

Siz de günlük hayatınızda alkolden ve alkol bulunan ortamlardan uzak duran, helal sertifikalı ürünleri tüketme gayretinde olan, tatilde de tıpkı günlük hayatında yaşadığı gibi vakit geçirmek isteyenlerdenseniz bütçenize en uygun islami otelleri seçerek, erken rezervasyon imkanları ile yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

Helal Oteller

Alkol satışının yapılmadığı helal otellerde, tüm yiyecek ve içecekler islami usullere göre hazırlanıyor. Bu otellerde kadın ve erkek havuzları ayrı oluyor. Kadınlara özel mescid, havuz, giyinme kabini ve birçok kolaylık sunuluyor. Ailecek vakit geçirilebilen otel plajlarında şezlonglar genellikle loca şeklinde oluyor. Bu da ailecek rahat bir tatil yapmanızı sağlıyor. Sunulan et yemekleri, hazırlanan kahvaltılıklar helal sertifikalı ürünlerden oluşuyor. Sizlerde helal oteller arasından tercih yapmak isterseniz hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.