KAPAT

Alanya İslami Oteller

17 Kasım 2019 - 18 Kasım 2019 tarihleri arasında, 2 yetişkin için arama sonuçları

Değiştir

Alanya İslami Oteller

Kuzeyinde yer alan Toros dağları, Güneyinde ise sizi karşılayan eşsiz Akdeniz’in mavi sularıyla islami şartlara uygun muhafazakar otellerde tatilinizi yapabilir, ailenizle birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Sadece otel hizmetleriyle değil aynı zamanda Alanya bölgesinde keşfedeceğiniz tarihi ve doğal güzellikler ile kültürel turlara katılabilirisiniz. Alanya muhafazakar otel imkanlarını kullanarak otele özel plajlarda denizin keyfini, kadın erkek ayrı havuzlarda serin suların tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra hizmetlerde sunulan türk hamamı, spa masaj etkinliklerini deneyebilirsiniz.

Alanya Bölgesinde Tatil Yapmak

Adını Kleopatra’dan alan altın renkli kumları ile Kleopatra plajı sizlere muhteşem bir güneşlenme olanağı sağlarken incecik ve yumuşacık kumları ile ünlü İncekum plajı sizlere harika bir deniz deneyimi yaşatacaktır. Seyir terasından Alanya’nın muhteşem manzarasını izlerken kahvenizi içebilir, sekizgen mimarisi ile dikkat çeken Kızıl Kule’nin tarih kokan duvarları arasında yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Tekne turu ile keşfedilmemiş koyları gezerken anılarınızı hatırlamak için mükemmel kareler yakalayabilirsiniz.

Alanya’da Gezilecek Yerler

Damlataş Mağarası

Bir dinamit ateşlenmesi sonucu ortaya çıkan Damlataş mağarası Türkiye'nin turizme açılan ilk mağarasıdır. Şifalı mağara olarak da bilinen mağaradaki nem özellikle astım hastalarının sıklıkla ziyaret ettiği turistik mekanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca sarkıt ve dikitlerle süslenen mağaranın atmosferi sizleri büyüleyecektir.

Dim Çayı

Yazın sıcağından bunalanlar için her mevsim soğuk suyu ile ünlü olan Dim çayı turistlerin vazgeçilmez rotası arasında yer almaktadır.

Alanya Kalesi

Selçuklu devleti tarafından inşa edilen ve 13. yüzyıldan bugüne kadar tarihi dokusunu koruyan kalenin 83 kulesi ve 140 burcu vardır. Kale aynı zamanda açık hava müzesi olarak da değerlendirilmektedir.

Alanya Tersanesi

Gün ışığından en fazla yararlanılacak şekilde planlanan tasarımıyla Alanya tersanesi Selçukluların Akdeniz’ deki ilk tersanesi olma özelliğini taşımaktadır. Tersaneye giriş için tekneleri kullanabilir ya da  Kızıl Kulenin yanındaki surlardan yürüyebilirsiniz.

Kızıl Kule

Kızıl Kule denmesinin nedeni yapımı esnasında belirli bir yükseklikten sonra taş blokların taşınması güçleşince yerine pişmiş kırmızı tuğlaların kullanılmasıdır. Bu nedenle kule bugünkü adı olan “Kızıl Kule” olarak anılmaya başlamıştır.